Hania, studentka ostatniego roku, otrzymuje pismo od notariusza, informujące, że jest współspadkobierczynią starego dworku na ziemi warmińsko-mazurskiej. Przekonana, że dom, który odziedziczyła po nieznanym do tej pory ojcu jest tylko starą ruderą, jedzie na rekonesans. Po przybyciu na miejsce odkrywa jednak, że dom jest zamieszkały. Przebywają w nim przyjaciele jej zmarłego ojca, których on, dosłownie „pozbierał” z ulicy. Hania zaprzyjaźnia się z mieszkańcami domu ojca i poznaje historie ich życia. Z każdym dniem czuje się bardziej związana z ludźmi, którzy dla jej ojca, starego marynarza, byli kimś więcej niż rodzina.

Niestety współwłaścicielem domu jest również jej przyrodni brat Marcel, na stałe mieszkający na terenie Francji, którego dziewczyna nie zdążyła jeszcze poznać osobiście. Odnaleziony przez notariusza kilka miesięcy później, nie waha się sprzedać domu po ojcu, bogatemu inwestorowi francuskiemu.

Hania postanawia razem z grupą swoich nowych przyjaciół walczyć o dworek. Dziewczyna, wiele ryzykując, stawia wszystko na jedną kartę i proponuje przyrodniemu bratu spłatę jego części. Za wszelką cenę chce zatrzymać dom i zamieszkać w nim razem z ludźmi, którzy dla jej zmarłego ojca byli jak rodzina, a których on przygarnął zapewniając im normalne życie zamiast egzystencji bezdomności.

Historii przyjaźni córki zmarłego marynarza z jego pseudo rodziną towarzyszy wilk, którego dziewczyna poznaje w dość osobliwym momencie pobytu.

Czy Hani i jej przyjaciołom uda się zatrzymać dom? Czy wilk pozostanie z ludźmi, czy też wybierze życie w lesie?


Premiera pierwszego wydania 2014r.    Książka wydana jako self publishing     ISBN 9788393473984

Przeczytaj recenzje  |  Zamów z autografem    

Pozostałe moje książki

Pamiątka z Paryża
Jutra nie będzie
Lawenda
Carpe Diem
Dziewczyny z ogrodu rozkoszy
Dziewczynka z ciasteczkami
Obiecuje Ci szczęście

Seria "Szkatułka wspomnień"

Listy do duszki
Muzyka dla Ilse
Kołysanka dla łani
Złoty konik dla Palmiry